Oprawa dokumentów


Oprawa dokumentów jest to proces wykończenia różnych dokumentów poprzez spięcie i nałożenie okładek różnymi metodami. 

Wykonujemy takie oprawy dokumentów poprzez:

Bindowanie - spięcie grzbietem plastikowym lub metalowym dokumentów na ich krawędzi. W metodzie tej konieczne jest wycięcie otworów w dokumentach łączonych. Oprawa taka pozwala na dokładanie, wyjmowanie, lub wymianę części zbindowanych dokumentów.

Termooprawa - połączenie trwałe, sklejenie na gorąco krawędzi dokumentów w specjalnych termookładkach, które nadają elegancki wygląd połączonym dokumentom.

Oprawa kanałowa twarda - trwały, elegancki i bezpieczny sposób oprawy dokumentów. System ten powoduje zaciśnięcie dokumentów w metalowym kanale, który w połączeniu ze sztywnymi okładkami tworzy oprawę o perfekcyjnym i estetycznym wyglądzie. Okładki mogą być z tłoczonymi lub złoconymi napisami: PRACA DYPLOMOWA, PRACA MAGISTERSKA, PRACA LICENCJACKA.

Oprawa w listwę wsuwaną - jest to szybki a zarazem efektowny sposób oprawy dokumentów polegający na połączeniu dokumentów elastyczną listwą, która zaciska kartki w odległości około 3-5 mm od ich krawędzi . Zaletą tego typu oprawy jest możliwość rozłożenia i ponownego złożenia dokumentów samodzielnie. Listwy zaciskowe występują w kilku podstawowych kolorach.